GOLD FILLED

NASZE MATERIAŁY: 

Gold Filled czyli ZŁOTO PLATER pr. 585 - Czy nie zastawiałyście się czasem dlaczego Wasza "złota" lub pozłacana biżuteria szybka traci kolor i blask, biżuteria ciemnieje a warstwa złota ściera się już po kilku tygodniach? Tajemnica tkwi w grubości warstwy karatowego złota, jaką pokryta jest biżuteria. Na naszym rynku króluje złocenie galwaniczne, a najczęściej spotykana warstwa złota to 0,3-0,5 mikrona. Tak cienka warstwa złocenia sprawia, że utrzymuje się ono maksymalnie rok i to pod warunkiem specjalnego traktowania swojej biżuterii. 

W La Mimi używamy rewelacyjnej alternatywy dla litego  złota, jakim jest ZŁOTO plater pr. 585. 

Jest to  kompozycja metali wykonana z grubej wierzchniej warstwy: 14 karatowego złota (próby 585) oraz wewnętrznej bazy: mosiądzu lub srebra.  Złoto próby 585 stanowi 5% -10% wagi wyrobu, a warstwa złota jest 50-100 razy grubsza od warstwy złota w tradycyjnym pozłoceniu galwanicznym. Inaczej mówiąc blaszka ze złota 585 pokrywa biżuterię i tylko złoto ma kontakt ze skórą. 

Złoto i baza są zgrzewane i mechanicznie połączone w trwały i nierozerwalny sposób. Zewnętrzna warstwa biżuterii jest  karatowym złotem próby 585, wiec ma wszystkie jego właściwości. 

 Sprzedawana u nas biżuteria posiada próby pobiercze USA  1/20 585 Gold  lub 1/10 585 Gold. Wybita próba informuje, iż ocechowany w ten sposób wyrób zawiera 1/10 lub 1/20 część wagową 14 karatowego złota.


Dołącz do naszego newsletter!

Kolekcje